Bitcoin Nasıl alınır-satılır Borsaların telefon numaraları

Bitcoin veya altcoin almak içim  öncelikle Türkiye’de yer alan borsaları kullanmak zorundasınız. Değerşere ve diğer özelliklerine göre tercihte bulunabileceğiniz çok popüler isimler BTCTurk , Paribu ve Koineks olarak sıralayabiliriz.İlk olara banka havalesiyle  bu sitelerden birine açacağımız hesaba para yatırıp, sonrasında o günün BTC veya diğer kripto para kuruna göre alım yapabilirsiniz.

Yüzlerce altcoinle işlem yapmak istiyorsanız iş biraz daha farklılaşıyor.Örneğin Ripple alt coinini almak istiyorsunuz. Ne yazık ki Türk borsalarında bu yok.Onun için yurt dışı borsalara btc ya da etheryum göndererek.Btc veya etheryum karşılığı altcoin alabiliyorsunuz.

Altcoin pazarında en popüler isimler BittrexBinance ve Cryptopia diyebiliriz.Bunlar içinde 6 milyon üyeye ulaşan BINANCE  popülerliğini sürdürüyor.Üye olmak için burayı tıklayabilirsiniz.Para göndermek için,gondereceğiniz para biminin(funds->deposit) bölümüne girmeniz geriyor.Size oradan vereceği cüzdan numarasına(0x…. diye başlar)  Türk borsalrından o para biriminde  çekme işlemi yapıyorsunuz. Aynı şekilde parayı Türk borsalarının yatırma sekmesine tıklayarak size vereceği cüzdan numarasına çekebiliryorsunuz.

Altcoin pazarı aslında bir çok riskide beraberinde getiriyor dikkatli olmanız gerekiyor %6o kazanırken %90 kaybettiğiniz de olabilir.Kripto paralar alım-satıma göre değer değiştirmekte.

Yabancı borsalarda üyelik açmak için:Üye olmak için burayı tıklayabilirsiniz.

 

İletişim :

Binance telegram grupları üzerinden iletşime geçebilirsiniz.  https://t.me/binanceexchange

BTCTürk e ise http://destek.btcturk.com/customer/portal/emails/   mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Paribu ise https://destek.paribu.com/hc/tr  adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Yorum yapın