DYSON Müşteri Temsilcisine Hızlı Bağlanma

Numara : 0850 532 11 44

Müşteri temsilcisine direk bağlanıyor pazartesi-cumartesi arası saat :09:00-21:00 arası müşteri destek hizmetleri cevap veriyor.

DYSON HAKKINDA

1978 yılında, James Dyson elektrikli süpürgelerin zamanla performans kaybettiğini fark etti. Süpürgesinin içine bakınca, toz torbasının tıkanmış olduğunu ve bu nedenle emiş gücünün azaldığını gözlemledi. Kendisinin fabrikasında kullandığı boya partiküllerini havadan ayıran santrifüj prensibini, elektrikli süpürgelerde kullanmanın mümkün olabileceğini düşündü. Bu fikri hemen hayata geçirerek, 5 yıl boyunca 5,127 farklı prototip üretti ve sonunda dünyanın ilk toz torbasız elektrikli süpürgesini icat etti.

James Dyson’ın bu yeni tip elektrikli süpürgesi ilk olarak Japonya’da satılmaya başlandı. Yüksek teknoloji ürünlerinin vatanı olan Japonya’da, G-Force adını verdiği süpürge etkileyici performansıyla dikkat çekti. Oldukça yüksek bir fiyat olan 2,000 dolar gibi bir rakama satılarak hızla bir statü sembolü haline geldi. Ayrıca, 1991 yılında Japonya Uluslararası Tasarım Ödülü’nü kazandı.

G-Force’un başarısı ve telif gelirleriyle, James Dyson Dyson Ltd. adlı şirketi kurdu. 1993 yılında Cotswolds bölgesinde kendi araştırma merkezini ve fabrikasını kurarak, en küçük toz parçalarını bile yakalayabilen sabit %100 emiş gücü sağlayan ilk elektrikli süpürge üzerinde çalışmaya başladı.

Bugün Dyson ürünleri dünya genelinde 65 ülkede satılmaktadır. Bir kişinin fikrinden yola çıkarak, şimdi dünya çapında bin kişilik bir mühendis ekibine sahip büyük bir teknoloji şirketi haline gelmiştir ve hala büyümeye devam etmektedir.

Yorum yapın